SPONSORED EVENTS

RESULTS:

Ladies Monthly Triples 
Thursday 10th Deccember

 

         First Game Winners:             D Aitkin, P Rhodes & F Iddles

         Second Game Winners:      L Raeburn, E Reinert & P Smith

         Third Game Winners:           H Perry, I Membrey & H Hume

         Winners:                                        

         Runners Up:                             H Brennan, W West & C Tench

         Raffle:                                              E Reinert

 

   

Bowlers Arm Day - 25th October

Ann & Norm Atkins Memorial Day Triples - Saturday 7th November

10.00am start, BYO Lunch, Club Colours

Entries close 4/11/2020

Place names on entry sheets in the registration shed

Al McHarry Nominated Mixed Pairs - 21st November

         

                         Winners:                                       A Gemmill  &  T Dainton

                      Runners Up:                                H Perry  &  R Thomas

                        Consolation:                               B Sheers  &  K Cameron

                        First Game Winners:            H Chalmers  &  J Reed

                        Second Game Winners:     S Carbines  &  C Hannabury

                        Third Game Winners:           S Smith  &  G Smith

                        Lucky Skips:                                C Tranter,  S Grainger

                        Lucky Seconds:                        

                        Lucky Leads:                              L Sceney,  A Fitzgerald

                        Ditch to Ditch:                           T Dainton,  S Smith

Barry Plant Challenge Day - Wednesday 25th November - Members Only
Holiday Carnival Nominated Mixed Medley Fours - Tue 29th & Wed 30th December

          Winners:                       Viv Busco, Karen Wiener, John Busco, Wally Wiener                               

          Runners Up:                   Karen Hayes, Bev Clark, John Clark, Robin Hayes

          Fours ;                               Rosemary Walsh, Wendy Ballentyne, Rob Lyle, Terry Cullen

          Progressive Fours:    Elaine Denning, Heather Chalmers, Sam Rundell, Jim Reed

          Ladies' Singles:           Thelma Dainton

          Men's Singles:             John Busco

          Triples Day 1:                Karen Hayes, John Clark, Robin Hayes

          Triples Day 2:               Faye Iddles, Ros Baylis, Leigh Butcher 

          Ladies' Pairs:                Karen Hayes, Bev Clark

          Men's Pairs:                  Neil Tanis, Rex Sceney

          Mixed Pairs "A" :         Ros Baylis, Chris Tranter

          Mixed Pairs "B" :         Heather Chalmers, Sam Rundell

          Ditch to Ditch :          Neil Tanis,  Adrian Castven,  Rosemary Walsh,  Mave Howe

  • BBC Facebook

© 2023 Proudly created with Wix.com by Lucy Cameron.